جایزه ملی لجستیک و زنجیره تامین اردیبهشت 1400 برگزار خواهد شد.

تشدید صحنه رقابت جهانی در محیطی که بصورت دائم در حال تغییر است ضرورت مدیریت دقیق سازمان‌ها و شرکت‌های تولیدی ـ صنعتی را دو چندان کرده است. در چنین شرایطی انعطاف‌پذیری با محیط نامطمئن خارجی از ضرورت‌های غیر قابل انکار است.. سازمان‌های امروزی در عرصه ملی و جهانی به منظور کسب جایگاهی مناسب و حفظ آن نیازمند بهره‌گیری از الگوهای مناسب همچون مدیریت زنجیره تامین در راستای تحقق مزیت رقابتی و انتظارات مشتریان هستند. مشتریان در سازمان‌های امروزی در تولید کالا و ارائه خدمت، رویه‌های انجام امور و فرآیندها، توسعه دانش و توان رقابتی همراه و همگام اعضای سازمان هستند. مدیریت موثر زنجیره تامین از عوامل اصلی بقا است، ضمن آن که استفاده از فناوری اطلاعات در فعالیت‌های زنجیره تامین پتانسیل ایجاد ارزش را در زنجیره افزایش داده است. به طور کلی مدیریت زنجیره تامین بر افزایش انطباق‌پذیری و انعطاف‌پذیری شرکت‌ها تاکید دارد و دارای قابلیت واکنش و پاسخ سریع و اثر بخش به تغییرات بازار است.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر با توجه به نقش علمی و حرکت پیشرویی که در تبیین موضوع لجستیک و زنجیره تامین در کشور دارد، با مشارکت و همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت راه و شهرسازی سالانه جایزه ملی لجستیک و زنجیره تامین را برگزار می‌نماید. هدف از برگزاری این رویداد علمی در درجه اول فرهنگ سازی و توجه بخشی به این حوزه اثرگذار در موفقیت شرکت‌ها و سازمان‌ها و درجه بعدی فراهم آوردن زمینه‌ای برای سنجش و ارزیابی عملکرد و سطح تعالی شرکت‌ها در حوزه لجستیک و زنجیره تامین و تبادل تجربه‌های موفق در این زمینه است.

با توجه به شرایط خاص کشور به علت شیوع بیماری کرونا و بنا به درخواست شرکت‌های حاضر در سطح تقدیرنامه، زمان برگزاری دومین دوره جایزه از اسفندماه سال جاری به اردیبهشت سال آینده تغییر یافت.

این جایزه را می‌توان میعادگاه شرکت‌ها و سازمان‌های پیشرو در حوزه لجستیک و زنجیره تامین کشور نامید. از جمله مخاطبین جایزه می‌توان به شرکت‌های پخش، حمل و نقل، فولاد، خوردوسازی، پتروشیمی، توزیع برق، خرده‌فروشی، کارخانه‌های تولیدی و صنایع وابسته اشاره کرد.

دومین دوره جایزه با استقبال خوب شرکت‌های پیشرو حوزه لجستیک و زنجیره تامین مواجه شده است. شرکت‌ها برای حضور در جایزه در سطح تقدیرنامه تا پایان بهمن و سطح گواهی‌نامه تا پایان سال جاری فرصت ثبت نام در جایزه را دارند.