به گزارش دبیرخانه جایزه ملی لجستیک جناب آقای دکتر سلیمانی مدیرعامل هلدینگ صدرتامین بیاناتی در معرفی هلدینگ و اقدامات انجام شده در حوزه لجستیک و زنجیره تامین اعلام نمودند که به شرح ذیل میباشد:

هلدینگ صدرتامین، هلدینگ معدن و صنایع معدنی شستا است و حدود 25 شرکت مدیریتی و غیرمدیریتی در هلدینگ داریم که بیشتر آنها در حوزه معدن و صنایع معدنی هستند. تمرکز هلدینگ در حوزههای طلا، مس و فولاد است که شامل 60 درصد پرتفوی هلدینگ هم میباشد. علاوه بر این عناصر کمیاب و کانیهای فلزی مثل فراوردههای نسوز، معدنی املاح و خاک نسوز هم سهم بالایی در بازار خود دارند.

همچنین ایشان عنوان نمودند: براساس چشم اندازهای سازمان و با توجه به سیاستهای سازمان تامین اجتماعی و شستا و سیاستهای کلی کشور در تلاشیم تا بتوانیم سرمایهگذاریهایمان را در زمینههای تکمیل زنجیره تولید، زنجیره ارزش و تامین توسعه دهیم.

مدیرعامل هلدینگ صدرتامین اعلام نمود پرتفوی هلدینگ در حال حاضر در حدود یازده میلیارد تومان میباشد. ایشان عنوان نمودند شرکت هلدینگ و شرکتهای زیرمجموعه جز شرکتهای بورسی هستند و در شش ماه گذشته 130 درصد بودجه از لحاظ فروش  و 120 درصد تولید را با توجه به شرایط موجود محقق نمودند.

بنابر گفته دکتر سلیمانی: ما در دو سطح زنجیره تامین را هدف قرار دادیم، اول اینکه سه عنصر اصلی طلا، مس و فولاد که به عنوان محصولاتی با نگاه جهانی تلاش میکنیم تا در حوزه سرمایهگذاریهایی در داخل و خارج معرفی نماییم و دیگری در سطح بنگاه است، بنگاههای ما در تلاش هستند تا در زنجیره کسب و کارهایشان در بحث زنجیره تامین و مدیریت آنها بتوانند فرایندها را یکپارچه نمایند.

دکتر سلیمانی اعلام نمودند: کار ما از اکتشاف تا تامین و فرآوری و توزیع است و با رویکرد نوآوری در زنجیرههای تامین و و مدیریت زنجیره تامین پایدار که فناوریها هم بتوانند در آن موثر واقع شوند و با توجه به اینکه ما باید به سازمان تامین اجتماعی برای تامین بازنشستگان سود بدهیم و همچنین ارزش پرتفویمان را ارتقا دهیم و EPS را دو برابر کنیم، همگی میطلبند که ما نظام برنامهریزی متمرکزی در زنجیره تامین داشته باشیم.

ایشان در پایان ضمن تشکر از برگزار کنندگان جایزه ملی لجستیک و اساتید و دانشگاهیان اظهار داشتند که باید در مراحل و دورههای بعدی شرکتهایی همچون ذوب آهن اصفهان، مس باهنر، ذغال سنگ طبس و سایر شرکتهای هلدینگ نیز در این زمینهها فعال ظاهر شوند.