دومین دوره جایزه ملی لجستیک و زنجیره تامین با هدف ترویج و فرهنگ‌سازی مباحث تخصصی لجستیک و زنجیره تامین در حوزه تولید و خدمات کشور در دانشگاه صنعتی امیرکبیر دوازدهم خرداد ماه ۱۴۰۰ با پیام دکتر «غلامی» وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر بهروز کریمی رئیس پردیس مدیریت و مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مراسم گفت: اقدامات برای راه اندازی جایزه ملی لجستیک و زنجیره تامین از سال ۹۶ آغاز شد که براساس یک مدل تعالی اولین دوره این جایزه در سال ۹۸ برگزار شد.
وی افزود: در سال ۹۹ به دلیل شیوع بیماری کرونا اجرای این جایزه به تعویق افتاد و اکنون دومین دوره این جایزه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
رئیس پردیس مدیریت و مهندسی صنایع دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه موضوع لجستیک و زنجیره تامین یکی از محورهای توانمند سازی زنجیره تامین است، تاکید کرد: متاسفانه زیرساخت های لجستیکی کشور و بحث های نرم افزاری آن در کشور به خوبی توسعه نیافته است و این امر باعث شده که هرساله هزینه های زیادی برای زنجیره تامین صرف کنیم.
دکتر کریمی خاطرنشان کرد: لازم است دانشگاه ها فرهنگ سازی کنند تا توجه به موضوع لجستیک و زنجیره تامین در کشور افزایش یابد.
وی عنوان کرد: در دومین دوره برگزاری جایزه ملی لجستیک و زنجیره تامین تمرکز بر کیفی سازی وارتقا کیفی جایزه بود که تا حد زیادی به آن دست یافتیم و این امر در سال های آینده نیز دنبال می شود.

دومین دوره جایزه ملی لجستیک و زنجیره تامین با پیام ویدیویی وزیر علوم و حضور رییس سازمان ملی بهره‌وری ایران، معاون وزیر صمت، عضو کمیسیون عمران مجلس، مدیرکل لجستیک و ترانزیت سازمان بنادر و دریانوردی و رییس دانشگاه با تقدیر از مدیران عامل شرکت‌های برگزیده در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد. این دوره از جایزه با حمایت مرکز آموزش مدیریت دولتی در امر تولید محتوای نشست‌های تخصصی و‌ پوشش زنده برگزار شد.
نتایج این دوره به شرح زیر می باشد:

* شرکت دیجی کالا: تقدیرنامه 3 ستاره
* شرکت کالابران انتخاب: تقدیرنامه 2 ستاره
* شرکت فولاد غدیر ایرانیان: تقدیرنامه 1 ستاره

* سطح گواهینامه: شرکت گلدیران لجستیک، شرکت توزیع برق مشهد؛ شرکت سمند ترابر بین الملل، ادره کل بنادر دریانوردی استان بوشهر